نرخ لحظه اي ارز

 

نماد

ارز

خريد

فروش

 
USD دلار آمريکا 3740 3770  

EUR

يورو 4110 4160  

GBP

پوند انگليس

4750 4820  

CAD

دلار کانادا

2885 2925  

AUD

دلار استراليا

2850 2890  

AED

درهم امارات

1025 1035  

SEK

کرون سوئد

420 435  

DKK

کرون دانمارک

540 555  

NOK

کرون نروژ

430 440  
CHF

فرانک سوئيس

3770 3820  

نرخ لحظه ای ارز

 

نماد

ارز

خرید

فروش

 
TRY لیرترکیه - -  

MYR

رینگیت مالزی - -  

VNY

یوان چین - -  

THB

بت تایلند

- -  

INR

روپیه هند

-  -  
SAR

ریال عربستان

- -  

IQD

دینار عراق

- -  

KWD

دینارکویت

- -  

BHD

دینار بحرین

- -  
OMR

ریال عمان

 - -  

قیمت سکه

 

 

سکه

خرید

فروش

 
  سکه بهار آزادی - 1186000  

 

سکه امامی - 1220000  

 

سکه نیم

- 682000  

 

سکه ربع

 - 378000  
 

سکه یک گرمی

- 255000  
   

 

     
 

 

       
           

 آخرین بروز رسانی :06 فروردین - 19:00

صرافی برنائی | خرید و فروش ارز | حوالجات ارزی

نرخ دلار دیروز در بازار آزاد بعد از نوسانات روزهای گذشته بالاخره به سه هزار و ۵۰۰ تومان رسید تا پیش‌بینی فعالان بازار ارز و کارشناسان محقق شود. فعالان بازار ارز می‌گویند افزایش نرخ دلار که خود بر تعیین قیمت همه ارزها تاثیر می‌گذارد به دلیل افزایش تقاضا و مسائل خرد موجود در بازار است.

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،در مقابل دیدگاه دیگری نیز وجود دارد که عرضه نکردن دلار از سوی بانک مرکزی را علت این افزایش می‌داند. دلیل واضح‌تر اما کشمکش فعلی برخی صرافان با بانک مرکزی برای بازنگری در دستورالعمل صرافی‌هاست که از نگاه فعالان بازار و کارشناسان بیش از پیش مشهود است. اما براساس گفته‌های این گروه، پیش‌بینی می‌شود نرخ ارز مجددا روند کاهشی یابد و نوسان قیمت در سطح سه هزار و 400 باقی بماند.

دلایل افزایش نرخ ارز
افزایش قیمت دلار به سه هزارو 500 تومان دلایل مختلفی دارد. برخی معتقدند دعوای بانک مرکزی و صرافی‌ها به دلیل بازنگری در دستورالعمل صرافی‌ها و نظارت بر صرافی‌های غیرمجاز علت اصلی افزایش نرخ دلار است و برخی دیگر افزایش تقاضا را علت آن ذکر می‌کنند. دیدگاه سوم اما تاکید دارد که عرضه نکردن به میزان متناسب دلیل افزایش قیمت دلار است.
در این باره فرهاد غفاری، عضو هیات علمی دانشگاه علوم و تحقیقات به «فرهیختگان» می‌گوید: «نوسانات ارز در حقیقت به دلیل مازاد تقاضایی است که در بازار ایجاد شده است.»
وی این مازاد تقاضا را ناشی از کاهش تحریم‌ها ذکر و اضافه می‌کند: «از طرف دیگر مباحث مربوط به مسافرت‌ها‌ی پایان تابستان هم امکان دارد موجب افزایش تقاضا شده باشد.»
عضو هیات‌علمی دانشگاه علوم و تحقیقات تاکید می‌کند: «به‌نظر می‌رسد روند تعادلی بلندمدت نرخ ارز تغییری نداشته است و نوسان کوتاه‌مدت در اطراف این روند وجود دارد.»
وی با اشاره به اینکه بعد از عبور افزایش تقاضای کوتاه‌مدت به قیمت تعادلی بلندمدت می‌رسیم، می‌گوید: «اما این‌طور نیست که نرخ دلار به چهار تا پنج هزار تومان افزایش یابد بلکه نرخ ارز به سه هزارو 500 تومان می‌رسد و مجددا به سه هزارو 300 تومان بازخواهد گشت.»
غفاری همچنین پیش‌بینی می‌کند «در چند روز آینده فشار تقاضای بازار کاهش یابد و نرخ دلار به وضعیت باثبات برسد.»
البته در این میان گفته می‌شود که عملکرد صرافی‌های بدون مجوز و نظارت بانک مرکزی و اتحادیه صراف‌ها از دلایل دیگری است که موجب شده است تا حدودی تقاضای بازار ارز تشدید شود و نوسانات کوتاه‌مدت دراین بازار ایجاد شود.
داود سوری، اقتصاددان و عضو هیات‌علمی دانشگاه شریف اما نظر دیگری دارد و معتقد است که مسائل خرد بازار موجب افزایش قیمت دلار در بازار شده است. وی در این باره به «فرهیختگان» می‌گوید: «این مسائل خرد می‌تواند ناشی از عرضه و تقاضا در بازار باشد که نزدیک شدن به فصل پایانی تابستان، فصل مسافرت‌ها و حج از جمله آنها خواهد بود.» سوری با تاکید بر اینکه قیمت دلار پایین‌تر از آن چیزی است که باید باشد، اضافه می‌کند: «دولت سعی می‌کند فاصله بین دلار دولتی و آزاد را کم کند و خود را به بازار برساند اما نرخ دلار پایین است و تعادلی نیست.»
این اقتصادددان علاوه‌براین پیش‌بینی می‌کند «اگر تحریم‌ها برداشته و تجارت تسهیل شود، تقاضا برای دلار افزایش می‌یابد و در این شرایط تقاضا بر عرضه غلبه می‌کند و قیمت‌ها افزایش می‌یابد.» وی می‌گوید: «با این وجود وضعیت نرخ دلار در آینده بستگی به سیاست‌های دولتی دارد.»

چشم‌انداز بازار
اما در میان این اظهارات دیدگاه سوم این است که عرضه نکردن ارز توسط دولت به میزان متناسب از دلایل افزایش نرخ ارز در بازار است.
فعالان بازار معتقدند: «زمانی‌که ارز به میزان مورد نیاز در بازار توزیع نشود، قیمت‌ها بالا می‌رود اما زمانی‌که این ارز به‌طور متناسب توزیع شود، این نوسانات از بین می‌رود.» آنها می‌گویند: «عرضه نکردن درهم از سوی بانک‌های ملی و صادرات در دبی، دلیل دیگری است که بر بازار تاثیر منفی گذاشته‌ است.» هرچند دلالان نیز نقشی را در بازار ارز دارند اما فعالان بازار ارز می‌گویند به دلیل اینکه اقتصاد ایران دولتی است چنین نوساناتی اجتناب‌ناپذیر است. براساس دیدگاه این گروه، حتی امکان دارد شوک دیگری به بازار وارد شود اما زمان آن معلوم نیست.» غلامرضا دبیری، فعال بازار ارز در این میان با بیان‌ اینکه «نرخ دلار به سقف رسیده است»، پیش‌بینی می‌کند که نرخ دلار فعلا در کانال سه هزار و 510 و سه هزار و 520تومان باقی بماند.» وی اما اضافه می‌کند: «نوسانات نرخ دلار تازمانی‌که ارز تک‌نرخی نشود، باقی خواهد ماند.» با این حال، براساس پیش‌بینی این فعال بازار ارز، در هفت تا هشت روز آینده قیمت ارز بالا می‌رود و مجددا کاهش می‌یابد؛ چراکه هر بالا رفتن، یک پایین آمدنی هم دارد و برعکس.
براساس اظهارات این فعال بازار، عدد منطقی برای ارز سه هزار و 350 تومان و سه هزار و 300 تومان است و عدد پایین‌تر و بالاتر برای ارز منطقی نیست.
با این تفاسیر بر این اساس، اگر ارز تک‌نرخی شود نوسانات ارز از بین می‌رود مگر اینکه کنترل بازار از دست برود، ضمن‌ اینکه براساس این پیش‌بینی‌ها اگر کل تحریم‌ها هم برداشته شود دلار تا پایان امسال به زیر سه هزار و 200 تومان باز نمی‌گردد.
 
بازار کشش افزایش نرخ دلار را ندارد
ولی‌الله سیف، رئیس‌کل بانک مرکزی معتقد است: «بازار کشش افزایش نرخ دلار را ندارد. به‌دلیل تخلیه حباب‌های قبلی موجود در نرخ ارز، این بازار کشش افزایش نرخ را ندارد.» این مقام مسئول در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی دولت با بیان‌اینکه ثبات فضای اقتصاد کلان و مشخص بودن راهبردها و رویکردهای دولت در ایجاد این آرامش در بازار ارز نقش مهمی داشته، اضافه کرد: «بانک مرکزی به‌طور مستقیم دخالتی در تعیین نرخ ارز در دو سال اخیر نداشته است و نهایت تلاش این بانک جلوگیری از ایجاد هیجان‌های ناپایدار در بازار بوده و در این زمینه نیز خوشبختانه از حمایت‌های ارزشمند دولت و شخص رئیس‌جمهور برخوردار بوده است.»

 • مقالات اقتصادی
 • سوئيفت چيست؟

  بدون شك، رفع تحريم سوئيفت، مهمترين سرفصل لغو تحريمهاست زيرا ساير تحريمهاي اعمال شده عليه ايران تحريمهاي معامله با ايران در بخشهاي مختلف بود ولي تحريم سوئيفت مسدود كردن راه ارتباط مالي بانكهاي كشور با نظام مالي جهان بود.در اين نوشتار به معرفي...

 • به وب سایت صرافی برنائی خوش آمدید

  صرافی برنایی بامجوز رسمی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با سالها تجربه و تیمی کاملا فنی در زمینه امور مالی و اقتصاد بین الملل در راستای اهداف بانک مرکزی و در جهت رفاه حال مشتریان عزیز آماده ارائه هر گونه مشورت های لازم در زمینه امور مالی و سرمایه گذاری و ارائه...

 • احتمال تک نرخی شدن ارز در سال آینده

  عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: اگر یکسان سازی نرخ ارز محقق شود ، می توان ادعا کرد که دولت کار بسیار بزرگی را انجام داده و در واقع مبادی بروز فساد ارزی را کاملا مسدود کرده است

 • عرضه ارز

  مدیر اداره صادرات بانک مرکزی از افزایش عرضه ارز از کانال صرافی‌های مجاز خبر داده و گفته است: «با این اقدام و همچنین اجرای کامل مقررات ناظر بر عملیات ارزی صرافی‌ها، روند صعودی قیمت‌ها متوقف و نرخ ارز به نقطه تعادلی خود برمی‌گردد.»

 • سه عامل پرواز دلار

  نرخ دلار دیروز در بازار آزاد بعد از نوسانات روزهای گذشته بالاخره به سه هزار و ۵۰۰ تومان رسید تا پیش‌بینی فعالان بازار ارز و کارشناسان محقق شود. فعالان بازار ارز می‌گویند افزایش نرخ دلار که خود بر تعیین قیمت همه ارزها تاثیر می‌گذارد به دلیل افزایش...

 • تاثیر نوسانات قیمت نفت بر قیمت طلا

  تحلیلگر برجسته اقتصادی کیتکو تاکید کرد: سپتامبر (شهریور و مهر ماه) ماه مهمی برای نوسانات قیمت طلا در بازارهای جهانی به شمار می رود و در این ماه معمولا تحولات قیمت نفت تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت.

 • قیمت ارز باید در بازار کشف شود

  رییس بانک مرکزی با تاکید بر این که قیمت ارز در بازار کشف شود گفت: اینکه در دوره گذشته ۲۲ میلیارد دلار منابع ارزی را به بازار عرضه کردند تا به قیمت ارز کاهش یابد، معنای آن افزایش ارزش پول ملی نیست.

 • بازار ارز گرفتار سیکل تکراریٍ

  در تمام یکشنبه‌های شهریورماه بازار سکه با رفتار عجیبی همراه بوده است. روز گذشته این بازار سومین یکشنبه عجیب خود را تجربه کرد.

 • مامور دوجانبه بازار پول

  روند تغییرات اجزای اصلی نقدینگی در دو سال اخیر، دو پیامد در بازار پول، به وجود آورده است. مطابق آمارها، از نیمه دوم سال ۹۲ تا پایان بهار ۹۴، نرخ رشد متوسط «شبه پول» تغییر قابل‌توجهی نداشته و در سطح ۲۶ درصد در حال نوسان بوده است؛ حال آنکه میزان رشد...

 • ارز مبادله‌ای مانع قاچاق نمی‌شود

  میزان قاچاق کالا در کشور ایران به قدری بالاست که دولت همواره برای حمایت از تولید به دنبال راهکارهایی برای مبارزه با این پدیده بوده است. دولت یازدهم مدتی قبل با اضافه کردن پوشاک به فهرست اقلامی که شامل تجارت با ارز مبادله‌ای هستند سعی در جلوگیری از...

اطلاعات تماس

 • اصفهان- خ چهارباغ عباسی- جنب خ آمادگاه بازار فردوسی
 • 031-32203190
 • 031-32204709
 • 031-32204505
 • 09128163548
 • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

    

درباره شرکت

صرافی برنایی بامجوز رسمی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با سالها تجربه و تیمی کاملا فنی در زمینه امور مالی و اقتصاد بین الملل در راستای اهداف بانک مرکزی و در جهت رفاه حال مشتریان عزیز آماده ارائه هر گونه مشورت های لازم در زمینه امور مالی و سرمایه گذاری و ارائه کلیه خدمات ارزی وخرید و فروش انواع مسکوکات می باشد. خواندن جزئیات
799383
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
837
980
7292
631915
31989
37317
799383

آی‌پی شما: 54.80.29.228
امروز: جمعه، 08 ارديبهشت 1396

طراحی شده توسط موسسه امين رايان اسپادان.

Scroll to top

logo-samandehi