نرخ لحظه اي ارز

 

نماد

ارز

خريد

فروش

 
USD دلار آمريکا - -  

EUR

يورو - -  

GBP

پوند انگليس

- -  

CAD

دلار کانادا

- -  

AUD

دلار استراليا

- -  

AED

درهم امارات

- -  

SEK

کرون سوئد

- -  

DKK

کرون دانمارک

- -  

NOK

کرون نروژ

- -  
CHF

فرانک سوئيس

- -  

نرخ لحظه ای ارز

 

نماد

ارز

خرید

فروش

 
TRY لیرترکیه - -  

MYR

رینگیت مالزی - -  

VNY

یوان چین - -  

THB

بت تایلند

- -  

INR

روپیه هند

-  -  
SAR

ریال عربستان

- -  

IQD

دینار عراق

- -  

KWD

دینارکویت

- -  

BHD

دینار بحرین

- -  
OMR

ریال عمان

 - -  

قیمت سکه

 

 

سکه

خرید

فروش

 
  سکه بهار آزادی - -  

 

سکه امامی - -  

 

سکه نیم

- -  

 

سکه ربع

 - -  
 

سکه یک گرمی

- -  
   

 

     
 

 

       
           

 آخرین بروز رسانی:25 بهمن ساعت 12:00

صرافی برنائی | خرید و فروش ارز | حوالجات ارزی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: اگر یکسان سازی نرخ ارز محقق شود ، می توان ادعا کرد که دولت کار بسیار بزرگی را انجام داده و در واقع مبادی بروز فساد ارزی را کاملا مسدود کرده است

به گزارش بنکر (Banker)،  یکسان سازی نرخ ارز یکی از مهمترین وعده ها و سیاست های دولت یازدهم محسوب می شود که مسئولان بانک مرکزی به دلیل فراهم نبودن شرایط مور نیاز، آنرا به سال آینده موکول کرده اند. دراین بین اما چندی پیش زمزمه های مبنی برگام هایی جدید به منظور بستر سازی برای تک نرخی شدن ارز به گوش رسیده است. بر اساس برخی اخبارغیررسمی ظاهرا در بودجه سال آینده نرخ 3100 تومان برای دلار رسمی پیشنهاد شده است که این نرخ احتمالی پیشنهادی، افزایش 250 تومانی نسبت به دلار بودجه 94 را نشان می دهد. این اختلاف قیمت در نرخ ارز رسمی بنا به گفته برخی کارشناسان شاید یک گام برای نزدیک شدن نرخ ارز آزاد و رسمی تلقی شود اما نمی تواند اثر مورد انتظار را در یکسان سازی نرخ ارز ایجاد کند.از سوی دیگر نیز مسئولان بانک مرکزی معتقدند به منظور تک نرخی شدن ارز شرایطی لازم است که این هدف نباید با شتاب زدگی محقق شود.


احتمال تک نرخی شدن ارز در سال آینده
در همین حال ایرج ندیمی عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه" تا زمان تقدیم لایحه بودجه توسط دولت به مجلس زمان زیادی باقی مانده است"، به آفتاب یزد گفت: معتقدم اینکه قرار است در بودجه سال آینده نرخ دلار 3100 پیشنهاد شود فقط در حد یک گمانه زنی است ، چرا که با توجه به زمانی که تا اواخر آذر ماه برای تقدیم لایحه بودجه باقی مانده است ،امکان هرگونه تغییر و تحولی در فضای اقتصادی کشور وجود دارد و نباید با رواج شایعات به بروز التهاب در بازاردامن زد. وی ادامه داد: گمانه زنی وقتی ایجاد می شود که به زمان تقدیم لایحه بودجه نزدیک شویم و دولت نیز آن زمان نظرهای مختلف را جمع آوری می کند. ندیمی اضافه کرد: درمورد تک نرخی کردن ارز باید در نظر داشته باشیم که این موضوع لزوما به معنی کاهش در قیمت آن نیست بلکه به منظور جلوگیری از چند نرخی بودن است که باید یک نرخ یکسان را در دستور کار قرار دهیم. وی با بیان اینکه" رشد نرخ ارز باعث افزایش قیمت ها می شود" ،‌خاطرنشان کرد: افزایش نرخ ارز باعث می شود تا کالاهایی که به کشور وارد می شود با قیمت تمام شده بیشتری خریداری و با قیمت مضاعفی دربازار داخلی فروخته شوند. این عضو کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه" افزایش نرخ ارز این خطر را به وجود می آورد که دولت بخواهد خود را توسعه بدهد"، افزود: در صورت افزایش نرخ ارز به منظور یکسان سازی باید مشخص شود که آیا دولت صرفه جویی و کوچکتر شدن را مبنا قرار
می دهد یا خیر؟ چرا که با افزایش قیمت ارز این احتمال وجود دارد که دولت بخواهد خود را توسعه بدهد، به این معنا که با توجه به احتمال درآمدهای بیشتر روبه دولتی تر شدن و بزرگتر شدن پیش برود.
ندیمی با بیان اینکه" فساد و رانت دو معضل اصلی حاصل از ارز چند نرخی است"، توضیح داد: باید به منظور جلوگیری از گرانی کالاهای وارداتی و توسعه دولت که از رهگذر افزایش نرخ پایه ارز ایجاد می شود نیز سیاست هایی اتخاذ شود.
این عضو کمیسیون اقتصادی ادامه داد: به طور کلی مسئولان در خصوص تصمیم گیری به منظور تک نرخی کردن ارز باید با احتیاط عمل کند .
ندیمی با بیان اینکه احتمال یکسان سازی نرخ ارز در سال آینده وجود دارد، گفت: به نظر می رسد با توجه به ثبات بازار ارز سال آینده شاهد محقق شدن یکسان سازی نرخ ارز باشیم که البته اینکه قیمت پایه نرخ آن چقدر باشد، می تواند محل بحث باشد .


یکسان سازی نرخ ارز " موفقیتی بزرگ "
در این رابطه عزت الله یوسفیان ملا ، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه یکسان سازی نرخ ارز می تواند یک اتفاق مهم در اقتصاد کشور باشد به آفتاب یزد، گفـت: ارز تک نرخی بیانگر وجود یک اقتصاد سالم است و این موضوع یکی از وعده های اصلی دولت یازدهم به منظور ایجاد ثبات در بازار ارز و اقتصاد کشور است. وی با تاکید بر اینکه تک نرخی کردن ارز اتفاقی مهم و قابل توجه است که باید با همکاری مسئولان بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی رخ دهد، توضیح داد: اگر چنین رویدادی به وقوع بپیوندند در واقع می توان ادعا کرد که دولت کار بسیار بزرگی را انجام داده و در واقع مبادی بروز فساد ارزی را کاملا مسدود کرده است.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه اضافه کرد: در حال حاضر با توجه به معضلات اقتصادی که ظرف سال های گذشته در کشور به وجود آمده، مسئولان دولت یازدهم تلاش خود را برای مرتفع کردن مشکلات مذکور انجام داده اند و در بازار ارز نیز شاهد آرامش نسبی بوده ایم که این امیدواری وجود دارد تا سال آینده با فراهم شدن شرایط ، ارز تک نرخی شود.


ارز دو نرخی" فسادآور" است
یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که ازرهگذر شکاف قیمتی میان ارز رسمی و آزاد بروز پیدا می کند، "فساد" و "رانت "است و همچنین ارز مبادله ای باعث شده تا واردات ارزان‌تر از تولید داخلی شود که این مسئله آسیب جدی به صنایع داخلی وارد کرده است، از سوی دیگر به طور کلی در یک اقتصاد سالم و پویا نرخ ارز می‌تواند فاکتوری مهم برای فعالان اقتصادی باشد ، چرا که ارز تک نرخی قدرت تصمیم گیری را افزایش می دهد و آنها می توانند سود و زیان خود را بسنجند. ارز تک نرخی یکی از اهداف مشترک اقتصادهای مختلف دنیا است چراکه حاکی از پایداری و ثبات اقتصادی است. اما نزدیک شدن به این هدف مترقی یعنی ارز تک نرخی برای دولت های مختلف ، طی سال های مختلف همیشه با چالش ها و جنجال های زیادی همراه بوده چرا که به محض آنکه زمزمه هایی از تک نرخی شدن ایجاد شده بحث هایی در خصوص اینکه دولت در تلاش است که قیمت ارز را افزایش دهد به میان آمده است. مسئولان بانک مرکزی سال گذشته وعده دادند که درسال جاری امکان تک نرخی شدن ارز وجود دارد اما به دلیل فراهم نبودن شرایط ، بهترین زمان برای یکسان سازی نرخ ارزرا ارتقای سطح ارتباطات بین المللی بانکی و کارگزاران عنوان کرده اند و محقق شدن این وعده را درسال آینده محتمل تردانسته اند، چرا که بنا به گفته آنها هرگونه اقدام شتاب زده دراین راستا بی ثباتی در اقتصاد را در پی خواهد دشت .

اطلاعات تماس

  • اصفهان- خ چهارباغ عباسی- جنب خ آمادگاه بازار فردوسی
  • 031-32203190
  • 031-32204709
  • 031-32204505
  • 09128163548
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

    

درباره شرکت

صرافی برنایی بامجوز رسمی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با سالها تجربه و تیمی کاملا فنی در زمینه امور مالی و اقتصاد بین الملل در راستای اهداف بانک مرکزی و در جهت رفاه حال مشتریان عزیز آماده ارائه هر گونه مشورت های لازم در زمینه امور مالی و سرمایه گذاری و ارائه کلیه خدمات ارزی وخرید و فروش انواع مسکوکات می باشد. خواندن جزئیات
1222997
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
298
282
3239
1062162
16220
27856
1222997

آی‌پی شما: 54.81.197.24
امروز: پنج شنبه، 31 خرداد 1397

طراحی شده توسط موسسه امين رايان اسپادان.

Scroll to top

logo-samandehi

اشکال یابی جوملا

جلسه

اطلاعات مشخصات

حافظه استفاده شده

پرس و جو پایگاه داده